Najnowsze oferty pracy:

 • Mechanik Operator

   Saint-Gobain w Polsce
      świętokrzyskie/ Szarbków

  Co będzie należało do Twoich zadań?Obsługa linii produkcyjnej płyty g-kProdukcja zgodnie z wymaganiami jakościowymiKontrola jakości produkowanego wyrobu oraz kontrola prawidłowości prowadzonego procesu...

  dzisiaj
 • Handlowiec ds. sprzedaży pasz

   Trenkwalder
      świętokrzyskie/ Jędrzejów

  Miejsce pracy: do uzgodnienia, teren operacyjny w pobliżu miejsca zamieszkania. Praca na terenie województw: świętokrzyskie, łódzkie i śląskie.Obowiązki:podejmowanie aktywności sprzedażowych oraz budowanie i...

  dzisiaj
 • Konsultant Wsparcia Technicznego z j. niemieckim

   Concentrix
      świętokrzyskie/

  Szukasz stabilnej pracy?Chcesz każdego dnia wykorzystywać znajomość języka niemieckiego? Do oddziału w Szczecinie poszukuje kandydatów na stanowisko: Na czym polega praca? Praca polega na rozwiązywaniu...

  dzisiaj
Więcej ofert pracy

Praca

Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych w świętokrzyskim

Autor Aleksandra 1 rok ago2 komentarze
Strona Główna  /  informacje  /  Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych w świętokrzyskim
aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych w świętokrzyskim

Odsetek zatrudnienia osób niepełnosprawnych wciąż jest niewielki. Z jednej strony pracodawcy boją się niskiej produktywności takich pracowników, z drugiej sami niepełnosprawni mają opory przed zaangażowaniem się w życie społeczne.

Stąd niezbędne jest podejmowanie działań sprzyjających promocji zatrudnienia wśród osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Składają się na nie również korki zmierzające w kierunku aktywizowania zawodowego takich osób, co w dalszej konsekwencji wpływa na zmniejszenie się odsetku bezrobotnych.

Najbardziej oczywistą formą aktywizacji zawodowej są rzec jasna oferty o pracę oraz coraz popularniejsze – oferty stażu. Propozycja podjęcia stażu jest dla osoby niepełnosprawnej świetną możliwością zdobycia doświadczenia, co z pewnością zwiększy jej atrakcyjność na rynku pracy.

Kolejnym korkiem jest refundacja miejsca pracy, a zatem praca subsydiowana. Do pracy subsydiowanej zaliczamy nie tylko zatrudnienie w zakładzie pracy chronionej, ale również prace interwencyjne czy roboty publiczne.

Coraz więcej osób niepełnosprawnych decyduje się także na otwarcie własnej działalności gospodarczej, w czym niewątpliwie pomagają wszelkie dotacje i ułatwienia w zdobyciu pomocy finansowej.

Przynoszącą wymierne korzyści formą promocji zatrudnienia w województwie świętokrzyskim są także szkolenia oraz podejmowanie prac społecznie użytecznych czy przygotowanie zawodowe.

Kategoria:
  informacje

2 komentarze

Zostaw komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.