Najnowsze oferty pracy:

 • Mechanik Operator

   Saint-Gobain w Polsce
      świętokrzyskie/ Szarbków

  Co będzie należało do Twoich zadań?Obsługa linii produkcyjnej płyty g-kProdukcja zgodnie z wymaganiami jakościowymiKontrola jakości produkowanego wyrobu oraz kontrola prawidłowości prowadzonego procesu...

  dzisiaj
 • Handlowiec ds. sprzedaży pasz

   Trenkwalder
      świętokrzyskie/ Jędrzejów

  Miejsce pracy: do uzgodnienia, teren operacyjny w pobliżu miejsca zamieszkania. Praca na terenie województw: świętokrzyskie, łódzkie i śląskie.Obowiązki:podejmowanie aktywności sprzedażowych oraz budowanie i...

  dzisiaj
 • Konsultant Wsparcia Technicznego z j. niemieckim

   Concentrix
      świętokrzyskie/

  Szukasz stabilnej pracy?Chcesz każdego dnia wykorzystywać znajomość języka niemieckiego? Do oddziału w Szczecinie poszukuje kandydatów na stanowisko: Na czym polega praca? Praca polega na rozwiązywaniu...

  dzisiaj
Więcej ofert pracy

Praca

Obcokrajowcy w świętokrzyskim

Autor Aleksandra 12 miesięcy ago2 komentarze
Strona Główna  /  informacje  /  Obcokrajowcy w świętokrzyskim
rynek pracy

Od kilku lat na polskim rynku pracy zauważalna jest tendencja wzrostowa odnośnie zatrudniania obcokrajowców. Trend dotyczy zwłaszcza pracowników, pochodzących z Ukrainy. Jak sytuacja ta wygląda w województwie świętokrzyskim?

Liczba cudzoziemców, chcących podjąć pracę w tym regionie, z roku na rok rośnie i to w bardzo szybkim tempie. Zdecydowana większość składanych wniosków pochodzi od Ukraińców, ale są to również mieszkańcy Białorusi, Rosji, Armenii, Turcji, a nawet Egiptu, Chin czy Bangladeszu.

Obywatele krajów zagranicznych skłonni są podejmować pracę w świętokrzyskim przede wszystkim przez wzgląd na wyższe zarobki niż w krajach rodzimych. Zazwyczaj są to pojedyncze osoby (rzadko zdarza się, że przyjeżdżają całe rodziny), głównie mężczyźni. Najczęściej znajdują oni pracę w branży transportowej i budowlanej, ale również w rolnictwie, gastronomii czy przetwórstwie.

Pracodawcy chętnie zatrudniają obcokrajowców na stanowiska, wymagające kwalifikacji zawodowych, jak np. spawacze, monterzy czy operatorzy maszyn. Całkowita liczba obcokrajowców, pracujących na lokalnym rynku, jest nie do oszacowania przez wzgląd na wciąż kwitnący czarny rynek. Pracodawcy muszą pamiętać, że za nielegalne zatrudnianie pracowników, grożą bardzo wysokie kary pieniężne.

Kategoria:
  informacje

2 komentarze

 • Gość says:

  Nie ma co się dziwić. A co było z Polakami jak otworzyli granice UE???

  • admin says:

   Oczywiście, że nie ma co się dziwić, że tylu obcokrajowców do nas napływa do pracy. Granice są otwarte i każdy ma prawo migrować za lepszymi warunkami życia.

Zostaw komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.